Social media – co trzeba wiedzieć?

Social media, czyli media społecznościowe to obecnie najlepsza opcja jeśli chodzi o reklamę firmy, nawiązywanie kontaktów z klientem, czy też podtrzymywanie uwagi miłośników marki. Różne platformy dają różne możliwości – jedne skupiają się na filmach, inne na zdjęciach, czy tekstach.

Bardzo pomocna agencja

agencja social mediaJedna firma może działać na nich wszystkich lub tylko na wybranych. Zanim jednak zaczniemy promocję w social media to trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać. Po pierwsze, trzeba się zastanowić czy i jaka plaftoma jest nam potrzebna. Producenci kosmetyków mają szerokie pole do popisu. Mogą wrzucać teksty blogowe na temat tego jak wybrać odpowiedni produkt dla siebie, pokazywać filmiki instruktażowe np. jak wykonać masaż rollerem, czy też wrzucać zdjęcia swoich kosmetyków. Na pewno wielu klientów chętnie będzie odwiedzało takie strony i czerpało z nich wiedzę i inspirację. Co jednak ma zrobić firma która sprzedaje specjalistyczny sprzęt np. maszyny i części? Tu zdecydowanie warto zrezygnować z portali skupiających się na zdjęciach, czy krótkich tekstach. Lepiej wybrać takie na których można umieścić dużo treści czy też film np. prezentujący dane urządzenia i ich działanie. Druga sprawa to wybór odpowiedniej drogi prezentacji treści. Czy stawiamy na poważne, branżowe treści, czy też umieszczamy także memy, śmieszne zajawki?

agencja social mediaCzy piszemy w formie bezosobowej, czy też bezpośrednio zwracamy się do naszych klientów? To bardzo ważne, w końcu od skutecznej komunikacji zależy kampania reklamowa. Jeśli nie wiemy co wybrać to pomoże nam agencja social media. Fachowcy z tej dziedziny doradzą nam w każdym aspekcie, tak by komunikacja z klientem była jak najbardziej efektywna. Trzecia kwestia to zatrudnienie fachowców do reklamy. Zdjęcia, czy filmy nie mogą być byle jakie, robione ,,z ręki”, czy kiepskim oświetleniu. Muszą być profesjonalnie obrobione, zmontowane, edytowane. Tylko wtedy klienci docenią treści reklamowe. Na szczęście jest wielu copywriterów, fotografów, czy filmowców, którzy specjalizują się w tworzeniu treści na platformy społecznościowe. Wiedzą czego oczekują klienci i umieją się dopasować do oczekiwań zleceniodawcy.

Podsumowując, agencja social media to miejsce do którego powinien się udać każdy przedsiębiorca, którzy chce rozpocząć swoją przygodę z mediami społecznościowymi, ale nie bardzo wie jak się za to zabrać. Pracownicy agencji to doświadczeni fachowcy, którzy wszystko wytłumaczą, wesprą na każdym etapie i przygotują skuteczną kampanię reklamową która na pewno odniesie sukces.