Reklamy video – czyli co?

Reklamy video od kilku jak nie kilkunasty lat są właściwie najpowszechniejszym rodzajem reklamy. Warto się zatem sprawdzić co przekłada się na ich popularność i na czym bazują takie reklamy, czyli w skrócie mówiąc warto przyjrzeć się takiej dziedzinie jaką jest video marketing.

Filmy korporacyjne to element reklam video

filmyNa początek warto powiedzieć, że reklama video to nie tylko filmy reklamowe, albo inaczej to nie tylko jeden ich rodzaj. Ten rodzaj reklamy video z którym jesteśmy najbardziej oswojeni to tak zwane spoty reklamowe, czyli wszystkie te filmiki, które widuje w telewizji, które reklamują różne produkty. Ich działanie opiera się na zestawieniu ciekawego obrazu z chwytliwym haseł reklamowym, połączenie tych elementów sprawia, że reklama zapada w pamięci odbiorcy, a co za tym idzie potencjalny klient zaczyna myśleć o danym produkcie. Poza jednak spotami reklamowymi, istnieją także inne formy filmowej reklamy jak choćby filmy promocyjne, które w gruncie rzeczy są dość podobne do spotów reklamowych tyle, że wypuszcza się je w określonym czasie. Kolejnym rodzaje reklamy filmowej są tak zwane filmy korporacyjne ich rola jest już zgoła inna. Otóż ich celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy. Jak skosntruowane są takie reklamy? Otóż w nich chodzi przede wszystkim o podawanie rzeczowych informacji na temat danego przedsiębiorstwa, zwykle mówi się tu o takich elementach jak osiągnięcia firmy, nagrody, jej specyfika. Informacje te mają przekonać klienta o profesjonalizmie firmy i wzbudzić jego zaufanie, a w dłuższym czasie być właśnie podstawa do wyrobienia dobrego imienia marki. Co za tym idzie widać, że reklama filmowa to nie tylko krótki często zabawny filmik, mający na celu reklamowanie jakiegoś nowego produktu, ale o wiele więcej.

Za pomocą video marketingu tak naprawdę możemy stworzyć praktycznie całościowa kampanie reklamową, która pozwoli nam dostrzec do bardzo szerokiego grona odbiorców i to odbiorców w każdym wieku i to właśnie jest największą zaletą tego rodzaju reklamy.