Panele LED – jaki napis umieścić

W mieście w witrynach sklepowych, na budynkach czy na słupach widać coraz częściej ledowe tablice wyświetlające różnego rodzaju napisy. Najczęściej są to niewielkich rozmiarów reklamy umieszczane przy aptekach, sklepach spożywczych, rzadziej w innych rodzajach sklepów.

Panele LED – ja je wykorzystać?

panele ledCzym się charakteryzują takie panele led? Na pewno są one efektywna i estetyczna formą informacyjną, jak i reklamową. Informują nas o tym, jaki sklep się tu znajduje, ale z drugiej strony można na nich umieszczać też inne treści i przez to zachęcać klientów do przyjścia. Zatem jak powinna wyglądać dobra reklama led? Jakie napisy powinniśmy na niej umieścić? Czy nie lepiej jest zainwestować na przykład w neony, zamiast w tablice led? Na pewno trzeba liczyć się z ograniczeniami, jakie stwarza nam niewielki rozmiar tych tablic. Jeśli umieścimy tam za dużo tekstu to będzie on nieczytelny i nie będzie spełniał swojej funkcji. Jednak sam napis typu ,,sklep spożywczy”, czy ,,Sklep Ada” niewiele nam mówią. Najlepiej jest umieścić dwa napisy, ale względnie krótkie. Na przykład ,,Sklep spożywczy Ada. Najniższe ceny!”. To informuje nas zarówno jaki jest to rodzaj sklepu, jak i co wyróżnia go na tle konkurencji. Taki wyświetlacz led może mieć też funkcję przesuwania się tekstu, więc najpierw może się się pojawić nazwa sklepu, a później jego reklama.

Na pewno taki wyświetlacz jest lepszy, niż neony, bo teksty na nim można zmieniać. Neon jest stały. Zatem na panelach możemy wyświetlić aktualną promocję, czy coś podobnego. Na pewno każdy właściciel sklepu powinien zaopatrzyć się w takie reklamy ledowe.