Kalendarz na biurko

Planowanie w dzisiejszych czasach jest zdumiewająco łatwe. W dobie cyfryzacji i wszędzie dostępnego internetu wszystko jest banalnie proste. W ostatnich latach to telefony komórkowe stały się centrum dowodzenia. Posiadają one wszystkie funkcje, które są potrzebne do szczęścia człowiekowi, żyjącemu w XXI wieku. Zaczynając od pierwotnej funkcji dzwonienia, później pisania, czytania poprzez słuchanie muzyki, śledzenie newsów, robienie przelewów aż do planowania swojego życia.

Funkcjonalny i estetyczny kalendarz

biurkowe kalendarze spiralowaneNie mniej nie wyparły one notatników czy kalendarzy, które pomagają w układaniu planów na bliższą czy dalszą przyszłość. Ile razy takie kalendarzowe zapiski przypomniały o nadciągającym egzaminie, planowanej wizycie lekarskiej albo dacie wymarzonego urlopu? Nie wspominając jak często, dzięki nim nie zapomnieliśmy o urodzinach, bądź imieninach, bliskiej lub dalszej osoby. W planowaniu obowiązków oraz zaznaczaniu ważnych dla nas dat terminarz wydaje się niezbędnym narzędziem. Głównie przy pracy siedzącej biurkowe kalendarze spiralowane przydają się do panowania nad swoim życiem. Przy szybkim tempie pracy taki kalendarz potrafi uratować niejedno zadanie, a przy okazji może ocieplić miejsce naszej pracy. Równie dobrze sprawdzają się one jako element biurka każdego ucznia, zarówno tego małego, jak i starszego.

biurkowe kalendarze spiralowaneO ile łatwiej przypomnieć sobie, że trzeba się nauczyć na sprawdzian, gdy mamy zakreśloną datę w kalendarzu. Mamy tu do czynienia z różnymi wielkościami terminarzy. Standardowo występują w kształcie piramidki w formacie A5. Najczęściej spotykane wymiary to 210×140, ale jeśli chcemy zrobić kalendarz na zamówienie to z pewnością firma drukarska dostosuje rozmiar do naszych potrzeb. To samo dotyczy wielkości oraz kolorów spirali, które możemy dopasować przy składaniu zamówienia. Zwykle pierwsza strona, czyli podstawa kalendarza, jest drukowana na papierze o grubości 300 g. Może odróżniać się od pozostałych stron tym, że jest błyszcząca. Przy terminarzach najczęściej używa się papieru kredowego matowego, po którym zdecydowanie łatwiej pisać. Standardowe kalendarze są drukowane jednostronnie, ale na życzenie zamawiającego, można to zmienić.

To samo dotyczy foliowanie, do którego używa się foli z połyskiem, matowej lub soft touch. Przy zamawianiu kalendarza można wybrać wzór dostępny na stronie firmy, ale niektóre z nich umożliwiają przysyłanie własnych pomysłów na projekt. Możemy łatwo zaplanować terminarz, który z kolei pomoże nam w lepszym planowaniu obowiązków. Połączmy przyjemne z pożytecznym.