Reklama

Jak zrobić skuteczną reklamę?

filmy reklamowe

Wszyscy wiedzą, że reklama jest dźwignią handlu, choć bez niej również sektor usług, przemysłu, czy turystyki nie miałby racji bytu. Reklama pozwala pokazać firmę, osobę, miasto z jak najlepszej strony i zachęcić do określonych działań konsumenta.

Filmy to dobra reklama

filmy reklamoweMoże to być zakup czegoś, odwiedzenie ciekawego miejsca, zatrudnienie specjalisty. Jest wiele rodzajów reklam, takich jak reklama radiowa, prasowa, internetowa. Jednak najbardziej do odbiorców przemawiają dźwięki i obrazy w jednym. Zatem filmy reklamowe to najlepsze rozwiązanie i najbardziej skuteczne. Filmy można puszczać w telewizji, jako reklama na stronie internetowej, na telebimach w mieście. Możliwości jest naprawdę wiele. Jednak jak w tym zalewie reklam zrobić taką, która będzie skuteczna? Reklama nie może być zbyt długa. Minuta to optymalny czas na pokazanie produktu/usługi, tak by odbiorca się nie znudził. Reklamy dłuższe będą ,,przeskakiwane” lub przewijane, zatem nie będą obejrzane. Natomiast krótsze reklamy nie pozwalają na atrakcyjne i kompleksowe pokazanie rzeczy reklamowanej.

filmy reklamoweTekst reklamy musi być zrozumiały, prosty przekaz jest zalecany. Dobrze jest również użyć dowcipu. Zabawne reklamy, czy takie z chwytliwym hasłem reklamowym szybciej zapadają w pamięć, a odbiorcy chętnie opowiadają o nich innym. Reklama zatem dotrze do szerszego grona odbiorców, niż tylko ci, którzy ją zobaczyli. Kolejna ważna rzeczy to fachowa realizacja. Filmy reklamowe to zadanie dla profesjonalistów. Nawet najlepszy produkt jeśli nie zostanie dobrze pokazany to nie będzie wydawał się atrakcyjny. Sprawna praca kamery, czysty dźwięk, dobra gra aktorska na pewno sprawi, że film reklamowy będzie dobrze zrealizowany. Skuteczna reklama musi być dopasowana do profilu działalności firmy i do targetu, czyli grupy docelowej. Jeśli reklama skierowana jest to dzieci, to wiadomo, że pojawią się tam słodkie zwierzaczki, postacie z bajek, bohaterowie animowani. Jeśli jest to oferta bankowa dla firm to pojawią się w niej eksperci w garniturach i garsonkach, nowoczesne wnętrze biurowe i tekst pełen profesjonalnego słownictwa. W reklamie dobrze jest stosować zabiegi przyciągające uwagę. Dowcipy zostały już wspomniane.

Można również dodać do reklamy piosenkę, szczególnie taką, która jest znana. Wtedy odbiorca będzie zachęcony by zobaczyć, co dzieje się na ekranie. Zrobienie skutecznej reklamy nie należy do łatwych zadań, ale jeśli tylko znajdziemy fachową grupę realizacyjną to na pewno nie musimy się martwić o efekt końcowy, ani o odbiór filmu promocyjnego.