Druk folderów firmowych – co się w nich znajdzie?

Druk katalogów firmowych to często zamawiana usługa. Taki katalog jest w końcu wizytówką naszej firmy. Przyda się nam na targach specjalistycznych, możemy je wysyłać klientom drogą pocztową, żeby byli zaznajomieni z naszą najnowszą ofertą, czy też zachować kilka sztuk dla siebie.

Druk folderów i grafika

druk folderówMożna je rozdawać nowym pracownikom, żeby potrafili dobrze sprzedawać produkty firmowe, czy też nowym kontrahentom, żeby mogli w domu przejrzeć wszystko na spokojnie. Jednak żeby tani druk folderów w Krakowie był efektywny to muszą one zostać dobrze przygotowane. Co powinno się z nich znaleźć? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Na pewno liczy się strona wizualna. Jeśli druk katalogów nie będzie zachęcał do zapoznania się z jego zawartością to na pewno klient po niego nie sięgnie. Ważne jest to, żeby wszystko zostało podane w sposób atrakcyjny. Dobrze jest umieścić tam wiele zdjęć czy grafik, żeby było widać co sprzedajemy i czym się zajmujemy. Fotografie produktowe również muszą być zachęcające. Ważne jest wtedy odpowiednie oświetlenie, pokazanie produkty z dobrej strony, dobre oddanie kolorów. Z grafikami jest podobnie. Wykresy czy statystyki powinny być czytelne dla każdego. Dobrze jest wtedy używać kilku kolorów, dla zaznaczenia poszczególnych zmiennych.

druk folderówPrzejdźmy zatem do części tekstowej folderów. Jednocześnie w takim folderze powinny się znaleźć ,,twarde” dane, czyli spis produktów, ceny, czy dane firmy, jak również informacje marketingowe i zachęcające do kupienia, czyli po prostu reklama. Lepiej jest napisać ,,najlepsze biurka w dobrej cenie” niż po prostu ,,biurka”. Niby jest to drobiazg, ale oddziałuje na podświadomość odbiorcy. Z pewnością druk książek reklamowych nie jest łatwy. Wiele firm nie decyduje się na samodzielne ich projektowanie, tylko oddaje je w ręce specjalistów od grafiki i copywritingu. Dzięki temu mają pewność, że efekt końcowy będzie na pewno w pełni zadowalający. Liczy się nie tylko projekt, ale i wykonanie. Dobra drukarnia powinna mieć w swojej ofercie druk katalogów w różnych rozmiarach, jak również na różnych materiałach (na przykład bardziej błyszczących czy bardziej sztywnych). Dzięki takim rozwiązaniom nasze katalogi mogą się wyróżnić na tle konkurencji.

Warto jest zatem wiedzieć, która drukarnia w Krakowie ma najlepszą ofertę dla firm i ma dobre wyposażenie, dzięki któremu nasze foldery reklamowe spodobają się klientom. Podsumowując, najważniejsza jest strona estetyczna, czyli dobre zdjęcia, grafiki i projekt folderów, a teksty powinny być zachęcające i marketingowe.